Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Konkursy
Spartaki@da Literacka PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 03:59

Literacka naglowek ok 01

 

W niecodzienny sposób mali literaci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie rozwijają swoje umiejętności literackie i poszerzają wiedzę o otaczającej rzeczywistości. Raz w tygodniu uczestniczą w bardzo ciekawych zajęciach w ramach projektu „Spartakiada Wiedzy” prowadzonych przez p.p. Barbarę Wenzką i Annę Krzywińską – Dolla. Realizację innowacji rozpoczęto w październiku 2013 roku. Innowatorki założyły, że dziecko aktywnie i twórczo myśli wówczas, kiedy opracowywane treści podbudowane są dużym ładunkiem nieoczekiwanych wrażeń i uczuć. Na zajęciach dzieci tworzyły własną poezję, prowadziły pamiętniki i redagowały gazetkę szkolną, poznały czasopisma dziecięce, uczyły się korzystać z programów komputerowych i odpowiednich stron internetowych. Podsumowaniem wszystkich działań była „Spartakiada literacka”, która założyła wyłonienie i nagrodzenie szkolnych talentów literackich. Aż 87. uczniów podjęło wyzwanie i pisało opowiadania, wiersze i przemówienia.

Więcej…
 
Konkurs biblijny PDF Drukuj
środa, 04 czerwca 2014 07:04

relig nag 001

 

Dnia 14 kwietnia 2014 r. podczas szkolnych rekolekcji wielkopostnych, w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy biblijnej „Znam Listy Świętego Pawła”. Konkurs dotyczył znajomości 4 listów świętego Pawła – Listu do Filipian, Listu do Kolosan, Listu do Efezjan, Listu do Galatów. Listy św. Pawła chociaż nie były długie, okazały się nie łatwym zadaniem, gdyż treść wymagała wczytania się, by zrozumieć, co autor chciał nam przekazać. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas IV-VI, którzy do rozwiązania otrzymali test z 44 pytaniami.

Więcej…
 
Tuwimowe wspomnienia PDF Drukuj
piątek, 21 lutego 2014 00:00

 recytatorski a3

17 stycznia 2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III pt. „Tuwimowe wspomnienia ”.

Spotkanie rozpoczęto od krótkiej prezentacji życiorysu poety zaprezentowanego przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Następnie rozpoczęła się poetycka uczta, która rozweselała, jak i wprowadzała w zachwyt. Komisja konkursowa w składzie: p. Aldona Chamarczuk, p. Sylwia Mróz, p. Anna Michalska i pani Maria Monika Klein miały nie lada problem z wyborem najlepszych recytatorów.

 

recytatorski a1

Więcej…
 
Mistrzyni poezji PDF Drukuj
czwartek, 02 stycznia 2014 00:00

Olimpia naglowek

OLIMPIA NAJLEPSZA W WIELKOPOLSCE!

Olimpia Wódz uczennica klasy VIb Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica została Laureatką II Wielkopolskiego konkursu Poezji Religijnej „Na moich ustach zawsze Jego chwała”. Aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie, musiała w eliminacjach szkolnych i podczas przesłuchań półfinałowych i finałowych pokonać ponad 120 recytatorów z całej Wielkopolski.30 listopada w Gnieźnie podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki.   Laureaci Konkursu wraz z opiekunami szczelnie wypełnili salę I LO im. Bolesława Chrobrego i kilka minut po 12-tej zaczęły się wzruszające, pełne emocji prezentacje utworów.

Więcej…
 
Mistrzyni i laureaci PDF Drukuj
Wpisany przez KToś   
wtorek, 10 grudnia 2013 17:34

Mistrzyni1

Listopad okazał się miesiącem sprzyjającym sukcesom uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. 18 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród w regionalnym konkursie zorganizowanym przez Senatora RP Mieczysława Augustyna „List do ojca.” Zgłosiło się 230 uczestników z 20 szkół. W gronie pięciu laureatów znalazły się aż dwie uczennice Jedynki. Piąte miejsce zdobyła Marika Fornalska uczennica klasy szóstej, natomiast miejsce trzecie zajęła Anna Grajczak uczennica klasy piątej. To jednak nie wszystkie osiągnięcia szkoły, ponieważ już 27 listopada w odbywającym się w Jastrowiu Powiatowym Konkursie Ortograficznym dwoje kolejnych uczniów klas szóstych zdobyło zaszczytne miejsca. Jakub Pilarski zajął trzecie miejsce, natomiast Klaudia Grabowska zdobyła tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii. Jest to dowód na to, że nauczyciele potrafią umiejętnie rozwijać w podopiecznych talenty i zainteresowania, motywować do ciężkiej, uczciwej i wytężonej pracy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 28 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary