Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Biblioteka Spotkanie z Joanną Krzyżanek
Spotkanie z Joanną Krzyżanek PDF Drukuj Email
niedziela, 04 października 2015 00:00

krzyzanekn002

krzyzanekn001

 JEDYNKOWA AKADEMIA 

SAVOIR-VIVRU

Pod hasłem DOBRE, LEPSZE I NAJLEPSZE MANIERY odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci Panią Joanną Krzyżanek. W uroczystości udział wzięły klasy II- VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie oraz  uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół. Główne bohaterki  serii  książek o gąsce Walerce i Cecylce Knedelek w zabawny i jasny sposób zaznajamiały dzieci z zasadami savoir-vivru, a zabawnie ilustrowana prezentacja multimedialna sprawdzała kulturalne zachowania dzieci w ich codziennym życiu.

Autorka  udzielała odpowiedzi na  pytania zadawane przez uczniów dzięki, którym poznaliśmy jej przygodę z pisaniem, sięgającą czasów dzieciństwa. Dzieci dowiedziały się, że najlepsze pisarskie pomysły zrodziły się w nocy, podczas snu, to  wtedy Pani Joanna wymyśliła urocze opowiastki i bajeczki. Twórczą inspiracją dla autorki są także  wyprawy rowerowe.

Na zakończenie Pani Joasia podarowała dzieciom własnoręcznie wykonane pudełeczka, które w ich rękach zmieniły się w zaczarowane pachnące czekoladki. Każda klasa otrzymała również pamiątkowe plakaty, zakładki do książek oraz broszury z autografem. Oprócz upominków pozostały miłe wspomnienia oraz książki pani Krzyżanek w naszej szkolnej bibliotece. Nad całością spotkania czuwały panie: Teresa Paciejewska, Alicja Wincaszek oraz Anna Mazurek. Spotkania autorskie zostały sfinansowane ze środków Gminy Miasta Złotów.

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 19 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz