jedynka-zlotow.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj w naszej szkole
archiwum 65


Spacerkiem po JEDYNCE

Drukuj PDF

Naglowek akademia

relacja Natalii Gałązki

      23 kwietnia 2010 r. w naszej szkole świętowaliśmy jubileusz 65 – lecia JEDYNKI.

      Uroczystości rozpoczęły się poranną Mszą świętą, na której obecni byli uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, jak również zaproszeni goście oraz poczet sztandarowy.

     Następnie przenieśliśmy się do hali widowiskowo – sportowej, gdzie miały odbyć się dalsze uroczystości. Zaproszonych gości, między innymi pana burmistrza Stanisława Wełniaka, starostę Mirosława Jaskólskiego, złotowskich radnych, emerytowanych pracowników szkoły i absolwentów JEDYNKI, witali uczniowie naszej placówki.

     Gdy wszyscy zajęli miejsca na widowni rozpoczęła się część oficjalna jubileuszu.Kapela pięknie zagrała melodię poloneza, natomiast nasi szkolni tancerze, znakomicie poradzili sobie z tańcem w rytm tradycyjnej, ludowej i dobrze znanej każdemu muzyki.Następnie wprowadzono sztandar, zaśpiewano hymn Polski i szkoły. Wszystkie występy dedykowane były ś.p. Marii Kaczyńskiej. Parę prezydencką oraz pozostałe ofiary, które zginęły pod Smoleńskiem uczciliśmy minutą ciszy. Na ten szczególny dzień pani dyrektor przygotowała przemówienie, które na pewno wzbudziło wzruszenie w sercach niektórych osób obecnych na sali. Potem pani Maria Klein przyjęła kwiaty i serdeczne życzenia od wdzięcznych za zaproszenie gości.

Więcej…
 

W starej szkolnej izbie

Drukuj PDF

naglowekzywaklasa

     W 65. urodziny  Jedynki  naszym gościom i uczniom pokazaliśmy specjalnie zaaranżowaną na ten dzień starą izbę szkolną. Postaraliśmy się, aby każdy mógł zobaczyć jak się uczono w początkowych latach istnienia szkoły.

     Do klasy nr 4 sprowadziliśmy stare szkolne ławy, tablicę i biurko nauczyciela. Muzeum Ziemi Złotowskiej pożyczyło nam szkolne podręczniki. Pozostało już tylko czekać na pierwszy dzwonek.

klasa A1

Więcej…
 

65 lat minęło...

Drukuj PDF

NAGLOWEKOK

motyl jedynka2Absolwenci, dawni dyrektorzy, nauczyciele i zaproszeni goście mieli okazję odwiedzić naszą szkołę w dniu jej  jubileuszu. Na tę okazję zostały przygotowane wystawy upamiętniające historię szkoły, przedstawiające osiągnięcia naszych uczniów i kącik pamięci pani prezydentowej Marii Kaczyńskiej, a także żywa klasa, w której znalazły się dawne sprzęty, przybory i podręczniki, a uczniowie wyglądali jak przeniesieni z przeszłości.

NAG01

Więcej…
 

Podróż do gwiazd

Drukuj PDF

naglowek planetarium

Z okazji jubileuszu 65. lecia JEDYNKI sala gimnastyczna naszej szkoły  na kilka dni stała się najatrakcyjniejszym pomieszczeniem placówki. Tam bowiem stanęło przenośne planetarium. Rozgwieżdżone niebo podziwiali uczniowie ze wszystkich klas.

planetarium-kopula

Więcej…
 

To nie czary...

Drukuj PDF

naglowekfestiwalnauki

Jedną z wielu atrakcji podczas urodzin złotowskiej Jedynki był Festiwal Nauki. Na parterze w salach 16 i 17 przeprowadzaliśmy ciekawe eksperymenty pod hasłem „To nie czary, to zjawiska”. W 16- stce pod opieką p. M. Mendyk i p. J. Schulz wybrani uczniowie naszej szkoły z klas IV- VI prezentowali dla społeczności szkolnej fascynujące doświadczenia przyrodnicze.

eksperyment06

Więcej…
 
Więcej artykułów…


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 22 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Marta, Magorzata, Piotr