jedynka-zlotow.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj w naszej szkole
Zadania i akcje sportowe


Turniej Zbijaka

Drukuj PDF

TURNIEJ ZBIJAKA

 

Zbijak to jedna z niewielu gier docenianych przez dzieci i młodzież. Najpopularniejsza w szkole. Każdy z nas grał w nią w szkole. Prawie każdy oberwał piłką prosto w głowę. Pamiętamy radość, którą czuliśmy, gdy udało nam się wyeliminować z gry przeciwnika. Gra w zbijaka to coś więcej niż sport, to wielkie przeżycia i emocje w walce zespołowej. 100 razy lepsza od gier komputerowych i 200 razy zdrowsza i przyjemniejsza.

27 listopada klasy trzecie starły się w szkolnym Turnieju Zbijaka. Była zacięta walka, były emocje, było wiele radości z rywalizacji. I choć wszyscy dali z siebie wszystko, zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrała klasa IIIa, ale reszta drużyn już nie może doczekać się rewanżu

rzbijak

Więcej…
 

Cała szkoła tańczy

Drukuj PDF

TANIEC Z WIOSNĄ 

 

Piątek będzie dniem z muzyką i tańcem , więc przez większość dnia rozbrzmiewać będzie muzyka. W czasie dużej przerwy o godz. 10.35 zbiorą się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice i wezmą udział w grupowym spontanicznym tańcu na szkolnym boisku. Zajęcia te poprowadzi - instruktor „Hajdasza” w ramach współpracy Każdy zatańczy do „Happy”. Uczniowie zadbają o rekwizyty, ciekawe stroje, kostiumy i charakteryzacje.

rtaniec

Więcej…
 

Turniej piłki ręcznej dziewcząt

Drukuj PDF

TURNIEJ SZCZYPIORNISTEK

 

Piłka ręczna to bardzo popularna w naszej szkole dyscyplina sportu. Uprawiają ją zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Mamy w tej dyscyplinie duże osiągnięcia. W tym roku grupa dziewcząt zdobyła tytuł mistrza powiatu.

Popularyzujemy tę grę zespołową, bo wpływa pozytywnie na cały organizm, uczy współdziałania w grupie,

Gramy w ręczną, bo gra ta kształtuje siłę, szybkość i zwrotność. Jest grą kontaktową, wymagającą dobrej orientacji i podejmowania błyskawicznych decyzji. Bo jak mówią „szczypiornista nigdy się nie poddaje!”.

02 III 2014r odbył się turniej dla dziecząt klas piątych. Szcypiornistki stanęły do walki o puchar Dyrektora naszej szkoły... 

rreczna

Więcej…
 

Turniej Mikołajkowy

Drukuj PDF

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

 

13-14.12.2013 roku w naszej szkole odbył się XIV Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt. W sobotni poranek tłumnie przybyły dzieci wraz z rodzicami (opiekunami), aby kibicować siatkarkom z całej Polski. Często zjawiały się całe rodziny i dopingowały swoich bliskich.

Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 im Stanisława Staszica w Złotowie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Złotowa Stanisław Wełniak. Turniej miał zasięg Ogólnopolski w którym wzięło udział 20 ekip (93 zawodniczki) z 8 miejscowości. Łącznie przez dwa dni rozegrano 112 jedno setowych spotkań.

 

rsiatka2

Więcej…
 

Raz, dwa, trzy... gonisz ty

Drukuj PDF

MAŁE SPORTKI

 

Gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych mają na celu ukazanie dzieciom, iż media nie są niezbędnikiem atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. W trakcie cotygodniowych zajęć pierwszoklasiści poznają zasady gier, które w przeszłości stanowiły nierozłączny element zabaw ich rodziców oraz takie, które są proponowane przez współczesny katalog gier i zabaw. Największym uznaniem cieszą się zabawy ruchowe z elementami podstępu, np. ślepa babka, wyścigi żółwi. Zajęcia prowadzi nauczyciel nauczania początkowego.

rsportki

Więcej…
 
Więcej artykułów…


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 28 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm